Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
im.1 Pułku Strzelców Podhalańskich

Piłeś – nie leć! - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Piłeś – nie leć!

Michał Tokarczyk
18.07.2017

W poniedziałek 17 lipca, uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej pełniących służbę w formie nadzoru nad Służbą Ochrony Lotniska zwróciło zachowanie jednej z pasażerek, która podchodząc do punktu kontroli bezpieczeństwa miała spore problemy z zachowaniem równowagi oraz odpowiedziami na pytania funkcjonariuszy. Wezwani do MPL w Krakowie-Balicach funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zabierzowie przebadali kobietę na zawartość alkoholu - podróżna miała 4 promile alkoholu.

Okazało się, że mieszkanka Podhala wraz z 4 córkami planowała wakacyjną podróż Dreamlinerem do Chicago. Ostatecznie, zezwolono dzieciom na samodzielną podróż (za zgodą przewoźnika i pod opieką najstarszej 16-letniej córki), a ich matka musi poczekać na kolejny lot do Stanów Zjednoczonych, czeka ją także wydatek w postaci zakupu nowego biletu do Ameryki.

Przed podróżą warto pamiętać również o tym, że kapitan statku powietrznego ze względu na bezpieczeństwo lotu oraz znajdujących się na pokładzie osób w sytuacji podejrzenia, że pasażer jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających ma prawo nie zezwolić na wejście na pokład takiego pasażera.

 

  • Piłeś – nie leć!
    Piłeś – nie leć!
do góry