Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze KaOSG ratowali motocyklistę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze KaOSG ratowali motocyklistę

Justyna Drożdż
07.06.2018

Dużo szczęścia miał sądecki motocyklista, który uległ wypadkowi w środowy poranek. W sznurze samochodów na zakorkowanej ul. Węgierskiej, zmierzali do służby funkcjonariusze KaOSG.

Około godziny siódmej rano na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu z niewyjaśnionych przyczyn kierujący motocyklem zjechał z pasa drogowego, otarł się o przydrożne ogrodzenie, a następnie uderzył w betonowy słup.

Świadkami tej sytuacji było m.in. dwóch funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału SG, którzy w tym czasie zmierzali swoimi samochodami do służby. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas gdy inni świadkowie zdarzenia zadzwonili po pomoc.

Mężczyzna obficie krwawił i miał otwarte złamane ręki. Funkcjonariusze zatamowali krwawienie i wstępnie zaopatrzyli złamaną kończynę. Zatroszczyli się także odpowiednio o zabezpieczenie szyjnego odcinka kręgosłupa mężczyzny. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępu Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze SG przekazali poszkodowanego i udali się do komendy Karpackiego Oddziału SG, aby rozpocząć służbę.

Zdjęcia: PSP Nowy Sącz

 

 

do góry