Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Deportowana Polka oraz poszukiwany Polak na krakowskim lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Deportowana Polka oraz poszukiwany Polak na krakowskim lotnisku

Michał Tokarczyk
08.10.2018

W niedzielę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie- Balicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości oraz przyjęli kobietę wydaloną z Norwegii.

39-letni Polak przyleciał samolotem rejsowym z Dublina. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że jest on poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości. W związku z popełnieniem przestępstwa gróźb karalnych, miał zasądzoną do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.  Dzisiaj zatrzymanego mężczyznę Strażnicy Graniczni doprowadzą do Aresztu Śledczego w Krakowie.

Natomiast wydalona z Norwegii 64-latka oświadczyła, że udała się do skandynawskiego kraju w celu odwiedzin syna. Po 9 dniach pobytu została zatrzymana przez norweską policję za kradzież w sklepie. Kobieta została deportowana do Polski drogą lotniczą. Orzeczono również wobec niej 2-letni zakaz ponownego wjazdu do Norwegii. Funkcjonariusze Staży Granicznej po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych zezwolili deportowanej kobiecie na kontynuowanie podróży – nie była poszukiwana. Stosowne informacje dotyczące tego zdarzenia, zostały przekazane do Prokuratury oraz jednostki Policji właściwej do miejsca zamieszkania deportowanej Polki.

 

 

  • Deportowana Polka oraz poszukiwany Polak na krakowskim lotnisku
    Deportowana Polka oraz poszukiwany Polak na krakowskim lotnisku
do góry