Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Zamiast pracować w Polsce pojechała w odwiedziny do Portugalii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zamiast pracować w Polsce pojechała w odwiedziny do Portugalii

Michał Tokarczyk
07.11.2018

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Tarnowie zatrzymali obywatelkę Ukrainy. Kobieta nie potrafiła uzasadnić celu i warunków pobytu w Polsce.

Ukrainka została skontrolowana na terenie Tarnowa. Jak stwierdziła podczas rozmowy z funkcjonariuszami, wracała od męża, który pracuje w Portugalii.  Z dokumentów pobytowych kobiety wynikało jednak, że miała podjąć pracę w jednym z polskich przedsiębiorstw budowlanych. Po rozmowie z potencjalnym pracodawcą okazało się, że kobieta nigdy nie podjęła próby kontaktu z przedsiębiorcą, który wystawił cudzoziemce dokumenty niezbędne do uzyskania wizy.

Strażnicy Graniczni stwierdzili, że obywatelka Ukrainy nie zrealizowała celu określonego w wizie, którym było podjęcie legalnego zatrudnienia w Polsce. W związku z powyższym wiza cudzoziemki została cofnięta, a Komendant Placówki SG w Tarnowie wydał wobec kobiety decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski. Dodatkowo wobec Ukrainki orzeczony został 6-miesięczny zakaz wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

 

  • Zamiast pracować w Polsce pojechała w odwiedziny do Portugalii
    Zamiast pracować w Polsce pojechała w odwiedziny do Portugalii
do góry