Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Zatrzymane 3 osoby oraz wyroby tytoniowe za pół miliona złotych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymane 3 osoby oraz wyroby tytoniowe za pół miliona złotych

Justyna Drożdż
09.01.2019

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG we współpracy z Krajową Administracją Skarbową z Łodzi i Mazowsza oraz CBŚP - Zarząd w Krakowie, w miniony weekend zlikwidowali w Pabianicach (woj.łódzkie) nielegalną wytwórnię papierosów.

Dzięki wspólnej akcji służb do obrotu nie trafi ponad 131 tys. szt. papierosów bez polskich banderol.

Łączna kwota podatku akcyzowego, ciążąca na zatrzymanych towarach to ok. 500 tys. zł.

Mundurowi ustalili, że pod Łodzią może być prowadzona nielegalna produkcja papierosów. W celu weryfikacji posiadanych informacji funkcjonariusze wkroczyli na wytypowany wcześniej teren. Jak się okazało, w pofabrycznej hali, w centrum Pabianic odkryto dwa metalowe garaże, a w nich maszynę i inne urządzenia, surowce i materiały do produkcji i konfekcjonowania papierosów oraz gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie, na kontrolowanym terenie zabezpieczono 131.200 szt. pełnowartościowych papierosów bez akcyzy oraz 56 kg wybrakowanych papierosów. Znaleziono również 433 kg krajanki tytoniowej, z której można by wyprodukować ponad 400 tys. szt. kolejnych papierosów.  

Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch obywateli Polski i obywatela Ukrainy, w wieku od  46 do 50 lat. W ich mieszkaniach i pojazdach funkcjonariusze zabezpieczyli dowody rzeczowe, świadczące o udziale zatrzymanych w nielegalnym procederze.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów i zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawcom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

 

 

 

 

 

do góry