Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Granica w ogniu – STOP POŻAROM TRAW! ZOSTAŃ W DOMU! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Granica w ogniu – STOP POŻAROM TRAW! ZOSTAŃ W DOMU!

Michał Tokarczyk
20.04.2020

To już drugi przypadek w okresie 2 tygodni, kiedy funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG podejmowali działania w celu opanowania ognia na granicy RP ze Słowacją.

Pierwsze zdarzenie, o którym informowaliśmy wcześniej miało miejsce 6 kwietnia. Tym razem ogień został zauważony przez patrol SG w nocy 18 kwietnia, podczas patrolowania odcinka granicy państwowej  ze Słowacją na trasie Leluchów – Dubne.

Funkcjonariusze SG zauważyli tlące się pogorzelisko traw i ściółki leśnej, wraz z palącym się drzewem.  Ze względu na silne porywy wiatru, ogień zaczął zagrażać bezpośrednim, przyległym terenom leśnym znajdującym się na terytorium Republiki Słowacji. W związku silnym zadymieniem, strażnicy graniczni zabezpieczyli drogę, którą się poruszali oraz powiadomili Straż Pożarną. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została Jednostka PSP z Krynicy - Zdroju oraz 3 jednostki OSP z pobliskich miejscowości, które podjęły czynności gaśnicze. Działania na miejscu trwały 20 minut.

 

  • Granica w ogniu
    Granica w ogniu
  • Granica w ogniu
    Granica w ogniu
  • Granica w ogniu
    Granica w ogniu

 

Tym razem dzięki szybkiej reakcji ogień nie wyrządził dużych strat. Żadna osoba nie odniosła obrażeń. Natomiast mocno ucierpiała natura. Pożary traw i lasów zagrażają nie tylko ludziom, ale także zwierzętom, budynkom, a przede wszystkim prowadzą do całkowitej degradacji środowiska naturalnego.

Obecnie w związku z działaniami na rzecz opanowania pandemii, wszystkie polskie służby mundurowe koncentrują swe siły na walce z koronawirusem. Robimy to dla Ciebie i dla Twoich bliskich. Prosimy nie utrudniaj nam tego, nie przeszkadzaj, ZOSTAŃ W DOMU.

 

STOP POŻAROM TRAW! ZOSTAŃ W DOMU!

do góry