Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Komendanci Karpackiego oraz Bieszczadzkiego Oddziału SG spotkali się w terenie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Komendanci Karpackiego oraz Bieszczadzkiego Oddziału SG spotkali się w terenie

Justyna Drożdż
16.09.2020

Wczoraj, tj. 15 września br. odbyło się spotkanie Komendanta Karpackiego Oddziału SG, płk. SG Stanisława LACIUGI z Komendantem Bieszczadzkiego Oddziału SG - gen. bryg. SG Robertem ROGOZEM. Dowódcom towarzyszyli ich Zastępcy ds. granicznych. Komendanci spotkali się w Beskidzie Niskim, w rejonie znaku granicznego I/202, gdzie znajduje się rozgraniczenie terytorialnego zasięgu działania obu Oddziałów.

  • Komendanci Karpackiego oraz Bieszczadzkiego Oddziału SG spotkali się w terenie
    Komendanci Karpackiego oraz Bieszczadzkiego Oddziału SG spotkali się w terenie

Omówiono sytuację i zagrożenia związane z nielegalną migracją z południa Europy na ochranianym polsko – słowackim odcinku granicy państwa oraz dokonano oceny podejmowanych działań podczas tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Ponadto strony wymieniły się informacjami dotyczącymi głównych zagrożeń, występujących we wspólnie ochranianym rejonie odpowiedzialności służbowej. Omówione zostały również  przedsięwzięcia Karpackiego i Bieszczadzkiego Oddziału  SG, realizowane w ramach współpracy prowadzonej między jednostkami.

***

Karpacki Oddział Straży Granicznej administruje granicą państwa z Republiką Słowacji na małopolskim odcinku o długości 319,49 km. Natomiast Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ochrania granicę z Republiką Słowacji na odcinku o długości 134 km oraz granicę RP z Ukrainą na odcinku o długości 239 km.

do góry