Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Oszukał pracodawcę – wróci na Ukrainę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Oszukał pracodawcę – wróci na Ukrainę

Michał Tokarczyk
08.02.2021

20-latek z Ukrainy przyjechał do Polski, w celu podjęcia zatrudnienia u konkretnego przedsiębiorcy. Po przekroczeniu granicy postanowił jednak na własną rękę znaleźć inne zatrudnienie. Teraz czekają go poważne konsekwencje.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem pod koniec ubiegłego tygodnia ujawnili nieprawidłowości w pobycie 20-latka z Ukrainy. Cudzoziemiec przebywał w Polsce od listopada 2020 roku na podstawie wizy, wydanej w celu wykonywania pracy. Jak się okazało, do pracodawcy, który zapewnił mu uzyskanie dokumentów pobytowych, nigdy nie trafił.

Po przekroczeniu granicy, obcokrajowiec nie podjął nawet próby kontaktu z polskim pracodawcą. Podejmował za to różne zajęcia zarobkowe na własną rękę - wszystkie nielegalne -  bez wymaganych prawnie umów oraz zezwoleń.

Tym samym obywatel Ukrainy nie zrealizował celu i warunków wjazdu, widniejących w dokumentach pobytowych. Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał decyzję o cofnięciu wizy 20-latka oraz zobowiązał go do powrotu na Ukrainę. Dodatkowo, młody mężczyzna został objęty 6-miesięcznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

 

  • Oszukał pracodawcę – wróci na Ukrainę
    Oszukał pracodawcę – wróci na Ukrainę
do góry