Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
2 Albańczyków zatrzymanych na lotnisku w Krakowie-Balicach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

2 Albańczyków zatrzymanych na lotnisku w Krakowie-Balicach

Justyna Drożdż
22.11.2021

Dwóch obywateli Albanii zostało zatrzymanych na lotnisku w Krakowie-Balicach, w związku z próbą nielegalnego przekroczenia granicy.

Mężczyźni legalnie przyjechali do Polski na podstawie własnych, albańskich dokumentów tożsamości, a następnie wykorzystując podrobione słowackie dokumenty usiłowali dostać się na pokład samolotu odlatującego do Londynu. Komplet podrobionych dokumentów (paszport, prawo jazdy oraz dowód osobisty) wraz z biletami kosztował każdego z cudzoziemców ponad 3,5 tysiąca euro.

Z wyjaśnień obywateli Albanii wynika, że na nielegalną podróż zdecydowali się w związku z problemami z uzyskaniem wiz wjazdowych do Wielkiej Brytanii. Przyznali, że powód wyjazdu był wyłącznie ekonomiczny – znalezienie pracy i źródła utrzymania.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty z art. 264 par. 2 Kodeksu karnego, w związku z art. 270 par. 1 kk.  Komendant PSG wydał wobec każdego z cudzoziemców decyzję o zobowiązaniu do powrotu, połączone z 3-letnim zakazem wjazdu na teren Polski i krajów obszaru Schengen.

 

  • 2 Albańczyków zatrzymanych na lotnisku w Krakowie-Balicach
    2 Albańczyków zatrzymanych na lotnisku w Krakowie-Balicach

 

do góry