Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Niespodzianka w reklamówce pozostawionej na lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niespodzianka w reklamówce pozostawionej na lotnisku

Tomasz Jarosz

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach po raz kolejny zostali wezwani przez Służbę Ochrony Lotniska do bagażu pozostawionego bez opieki na podkrakowskim lotnisku.

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Balic zareagowali natychmiast i podjęli działania minersko-pirotechniczne. W wyniku prowadzonych działań poszerzono strefę bezpieczną, którą wcześniej wyznaczyli pracownicy Służby Ochrony Lotniska. Podczas prowadzenia czynności ujawniono pozostawioną przez jednego z podróżnych reklamówkę.

W wyniku sprawdzenia pozostawionego pakunku, do którego użyto specjalistycznych urządzeń oraz wykorzystano psa służbowego do wykrywania materiałów wybuchowych i broni oraz po sprawdzeniu manualnym nie ujawniono żadnych materiałów ani urządzeń wybuchowych.

A co znajdowało się w reklamówce? 3 kartony papierosów, które po zakończonych czynnościach zostały przekazane SOL.

Całe zdarzenie nie spowodowało utrudnień w funkcjonowaniu przejścia granicznego. Jednak zaangażowało w działania kilka, jak nie kilkanaście osób oraz czworonożnego funkcjonariusza SG.  

***

Przypominamy o limitach przewozu różnych towarów, w tym m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholowych, czy też innych prezentów.

 

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: https://www.gov.pl/web/kas/jak-nie-zostac-wakacyjnym-przemytnikiem

do góry