Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Przysięga żołnierzy Obrony Terytorialnej z udziałem funkcjonariuszy KaOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przysięga żołnierzy Obrony Terytorialnej z udziałem funkcjonariuszy KaOSG

Tomasz Jarosz

Podczas uroczystości złożenia roty przysięgi przez żołnierzy Obrony Terytorialnej Karpacki Oddział SG reprezentowali: ppłk SG Winicjusz Tęczar - Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach oraz ppłk SG Andrzej Karkoszka - Komendant Placówki SG w Zakopanem. Uroczystość odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Natomiast funkcjonariusze z Placówek SG w Krakowie oraz Krakowie-Balicach promowali formację podczas obchodów Święta 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, połączonych z przysięgą żołnierzy OT.

Tuż po apelu odbyła się defilada pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, pokazy sprzętu służb mundurowych, gry i zabawy dla dzieci oraz częstowano zgromadzonych grochówką żołnierską. 

Na przygotowanym stoisku promocyjnym KaOSG, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, można było zapoznać się ze sprzętem służbowym używanym przez funkcjonariuszy podczas działań. Chętni do służby w Straży Granicznej mogli również zapytać o „drogę”, którą należy przejść od momentu złożenia dokumentów do przyjęcia w szeregi naszej formacji.

 

do góry