Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Ponad 8.000 zł za wolność - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ponad 8.000 zł za wolność

Justyna Drożdż
13.08.2019

W ciągu ostatniej doby - po dokonaniu wpłaty łącznie ponad 8 000 zł na konto sądów - trzech obywateli RP, ujawnionych przez funkcjonariuszy Placówki SG w Krakowie – Balicach, wykupiło się i uniknęło doprowadzenia do aresztów śledczych.

Pierwszą z ujawnionych osób była kobieta, poszukiwana celem zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego do odbycia kary 40 dni pozbawienia wolności. Sąd jednak zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia w przypadku dokonania wpłaty grzywny w wysokości 5 600 zł. Po dokonaniu wpłaty, Polka została zwolniona.

Kolejny Polak był poszukiwany przez organy wymiaru sprawiedliwości w celu odbycia kary zastępczej w wymiarze 6 dni aresztu. Uniknął takiego scenariusza, dzięki wpłacie na konto sądu grzywny w wysokości 300 zł.

W związku z koniecznością odbycia kary zastępczej w wymiarze 10 dni aresztu był z kolei poszukiwany trzeci z Polaków. Ceną wolności była w tym przypadku zapłata grzywny w wysokości ponad 2 200 zł.

Ponadto - w minionej dobie - na krakowskim lotnisku ujawniono trzy osoby poszukiwane w związku z koniecznością ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych.

  • Ponad 8.000 zł za wolność
    Ponad 8.000 zł za wolność

do góry