Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Orkiestra Reprezentacyjna SG z koncertami na północnym zachodzie kraju - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Orkiestra Reprezentacyjna SG z koncertami na północnym zachodzie kraju

Tomasz Jarosz

Początek roku, tradycyjnie już, jest wypełniony wydarzeniami artystycznymi z udziałem muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Po niezwykle udanych koncertach noworocznych na terenie Sądecczyzny, zespół wyruszył w trasę koncertową z repertuarem  karnawałowo – kolędowym (12-17 stycznia), obejmującą swoim zasięgiem tereny województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Koncerty odbyły się kolejno w: Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie, Kościele Garnizonowym w Gnieźnie, Sali Widowiskowej ADOROL w Margoninie – Adolfowie, Filharmonii Koszalińskiej oraz Kościele pw. św. Wojciecha w Margoninie.

Przygotowany repertuar, który naczelnik orkiestry ppłk SG Leszek Mieczkowski zaproponował publiczności i który został wykonany przez muzyków, okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” każdorazowo sprawiając, że wypełnione do ostatniego miejsca audytoria rozbrzmiewały gromkimi oklaskami. Koncerty kończyły się wielokrotnymi bisami dla stojących i wiwatujących słuchaczy.

W centrum uwagi znaleźli się soliści orkiestry: Natalia Zabrzeska – Borowiec, Iwona Chruślicka oraz Wacław Wacławiak, których wokalny i aktorski kunszt nadawał wydarzeniom niepowtarzalny charakter.

Dziękujemy współorganizatorom: Miastu Gniezno, Filharmonii Koszalińskej im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie, Centralnemu Ośrodkowi Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, Miastu i Gminie Margonin oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury za zaufanie, zaproszenie i doskonałe, profesjonalne przygotowanie wydarzeń.

Świąteczną trasą koncertową, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej przyczyniła się do kreowania pozytywnego wizerunku formacji wśród społeczeństwa.

 

Zdjęcia: Miasto i Gmina Margonin, Sanktuarium w Golinie, Maciej Stańczyk.

do góry