Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Służ artystycznie w Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Służ artystycznie w Straży Granicznej

Tomasz Jarosz

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z siedzibą w Karpackim Oddziale SG w Nowym Sączu zachęca muzyków, którzy chcą spełnić marzenie o pracy w szanowanej, profesjonalnej, zawodowej, mundurowej orkiestrze.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej ogłasza nabór dla absolwentów szkół muzycznych oraz absolwentów i studentów akademii muzycznych, którzy specjalizują się w grze na takich instrumentach jak:

 • saksofon
 • klarnet
 • waltornia
 • sakshorn
 • trąbka

Wymagania, które powinien spełniać kandydat do służby w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej:

 • wykształcenie średnie muzyczne - dyplom średniej szkoły muzycznej w zakresie wybranego instrumentu (mile widziane studia muzyczne I stopnia)
 • zaświadczenie o niekaralności
 • umiejętność pracy w zespole
 • dyspozycyjność
 • odporność na stres
 • dobra kondycja fizyczna

Proces rekrutacji polega na zweryfikowaniu podczas przesłuchania warsztatu gry na instrumencie oraz pozytywnym zaliczeniu procedury obowiązującej przy przyjęciu do Straży Granicznej zgodnie
z Ustawą o Straży Granicznej.

 

Wybierając służbę w Orkiestrze Reprezentacyjnej SG dołączysz do profesjonalnego i dynamicznego zespołu muzyków, dla których gra na instrumencie jest życiową pasją. Będziesz mieć szansę rozwoju oraz możliwość koncertowania w prestiżowych salach koncertowych oraz  udziału w różnorodnych Festiwalach  muzycznych w Polsce i poza jej granicami. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej współpracuje z wieloma znanymi artystami Polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Bierze udział w ciekawych i ambitnych projektach artystycznych.

 

Kontakt:

Sekretariat Orkiestry Reprezentacyjnej SG, tel. +48 18 4153257

Naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej SG - ppłk SG Leszek Mieczkowski, tel. 721 961 384

 

Zapraszamy!

 

***

 

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Bierze czynny udział w najważniejszych wydarzeniach artystycznych, prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. Orkiestra od wielu lat podejmuje współpracę ze znakomitymi wokalistami polskiej sceny estradowej, a w dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyką klasyczną ,regionalną i rozrywkową. Szczególnie atrakcyjny i widowiskowy jest pokaz musztry paradnej w jej wykonaniu. W rytm różnorodnej muzyki zespół orkiestry tworzy oryginalne figury i układy. Orkiestra Reprezentacyjna SG jest jedyną z orkiestr wojskowych, używającą podczas musztry paradnej tradycyjnych instrumentów ludowych (trombity beskidzkie, dzwonki pasterskie – „zbyrcoki”). Tamburmajor zamiast buławy prowadzi orkiestrę przy  pomocy ciupagi góralskiej.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej godnie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską na arenie międzynarodowej.

do góry