Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych jest priorytetem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych jest priorytetem

Justyna Drozdz
09.02.2018

W związku ze zbliżającym się początkiem ferii zimowych w województwie małopolskim, w dniach 5,6 i 8 lutego bieżącego roku Placówka Straży Granicznej w Tarnowie zorganizowała cykl prelekcji w ramach realizacji ogólnopolskiego programu "Bezpieczne Ferie".

W ciągu trzech dni funkcjonariusz PSG w Tarnowie odwiedził aż 15 szkół podstawowych w powiacie tarnowskim i gorlickim. Podczas spotkania omawiane były m.in.: zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku. Istotnym tematem spotkania były także zasady dotyczące  bezpieczeństwa w szkole i w domu. Prelekcje w formie wykładu i prezentacji multimedialnej przybliżyły dzieciom i młodzieży działalność i zakres zadań Straży Granicznej. Poruszano także zagadnienia związane z przekraczaniem granicy w strefie Schengen, zasadami bezpiecznego poruszania się po szlakach turystycznych w strefie nadgranicznej. Podczas prelekcji przedstawiono także skutki zdrowotne, społeczne oraz prawne zażywania, posiadania i rozprowadzania narkotyków.

Na zakończenie każdego ze spotkań, zaciekawieni uczniowie zadawali wiele pytań, na które funkcjonariusz SG udzielał odpowiedzi. 

 

  • Funkcjonariusz SG podczas prelekcji w ramach akcji "Bezpieczne Ferie"
    Funkcjonariusz SG podczas prelekcji w ramach akcji "Bezpieczne Ferie"

 

 

 

do góry