Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusz KaOSG odszedł na zasłużoną emeryturę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz KaOSG odszedł na zasłużoną emeryturę

Justyna Drożdż
04.04.2018

3 kwietnia 2018 r. w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu odbyło się pożegnanie odchodzącego na emeryturę chor. SG Mirosława Stachowicza.

Swoją karierę zawodową funkcjonariusz rozpoczął 23 października 1980 r. w Karpackiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza, gdzie pełnił zasadniczą służbę wojskową.  Później - od 9 kwietnia 1987 r. do 15 maja 1991 r. pełnił zawodową służbę wojskową w Karpackiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza.

Następnie od 16 maja 1991 r. pełnił służbę w Karpackim Oddziale Straży Granicznej, najpierw w Kompanii Zabezpieczenia, a później w Kompanii Odwodowej. Od dnia 1 lutego 1995 r. do 31 sierpnia 1998 r. pełnił służbę w Strażnicy SG w Piwnicznej. Natomiast od 1 września 1998 roku do 14 czerwca 2007 r. pełnił służbę w Plutonie Specjalnym Kompanii Odwodowej, a później Pododdziału Odwodowego. 

Od 15 czerwca 2007 r. do końca grudnia 2008 r. pełnił służbę w Sekcji Bojowej III Wydziału Zabezpieczenia w Nowym Sączu Zarządu Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej Komendy Głównej Straży Granicznej.

Od 1 stycznia 2009 r. pełnił służbę w Sekcji Realizacji Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.           A od 1 stycznia 2014 roku do dnia 3 marca 2014 w Śląsko – Małopolskim Oddziale Straży Granicznej.

Następnie, od 4 marca 2014 roku pełnił służbę na stanowisku starszego kontrolera Sekcji Realizacji Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej, a 10 sierpnia 2016 r. został przeniesiony z urzędu do dalszego pełnienia służby na stanowisku starszego kontrolera Sekcji Realizacji Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

chor. SG Mirosław STACHOWICZ w trakcie swojej służby był odznaczany, m.in.:  Medalem Złotym za Długoletnią Służbę,  Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”,  Odznaką Straży Granicznej.

Ponadto, w trakcie swojej długoletniej służby, był wielokrotnie wyróżniany nagrodą Komendanta Głównego Straży Granicznej, komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, jak i  komendanta Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej, za wzorową realizację zadań służbowych, inicjatywę i zaangażowanie w służbie.

 

 

 

do góry