W jubileuszu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, samorządowcy oraz reprezentanci instytucji i organizacji społecznych a także służby mundurowe. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu, od władz Nowego Targu otrzymał także Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu gen. bryg. SG Adam Jopek, którego w trakcie uroczystej Sesji RM reprezentowali: płk SG Marek Marcisz, zastępca Komendanta KaOSG . Komendanci Placówek Straży Granicznej w Zakopanem płk Winicjusz Tęczar oraz Krakowie płk SG Andrzej Karkoszka. Obecność delegacji KaOSG na obchodach 680. rocznicy nadania Nowemu Targowi praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego, to potwierdzenie owocnej, codziennej współpracy z samorządem oraz podkreślenie istotnej roli Oddziału w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom miejscowości przygranicznych i regionu Podhala. Wspólne działania Straży Granicznej i władz lokalnych były w ostatnim czasie widoczne choćby w decyzji o przeniesieniu Grupy do Spraw Cudzoziemców PSG w Zakopanem, właśnie do Nowego Targu, w celu zwiększenia efektywności realizacji procedur administracyjnych. Uczestnictwo przedstawicieli Oddziału w tak wyjątkowym dla miasta wydarzeniu, to także wyraz szacunku, jakim Karpacki Oddział Straży Granicznej darzy dziedzictwo kulturowe Podhala. Nasz Oddział od lat pielęgnuje pamięć o historycznych formacjach granicznych i z dumą kultywuje tradycje regionu, z którego bezpośrednio wywodzą się podhalańczycy. Obecność KaOSG na jubileuszu stolicy Podhala, jest też uznaniem dla unikalnej tożsamości, patriotyzmu oraz tradycji górali karpackich, które stanowią fundament lokalnej wspólnoty.